کلاهبرداری ستین و تدابیر آرین سازه برای جلوگیری از آن

مواردی وجود دارد که زمینه ساز کلاهبرداری در پروژه های انبوه سازی توسط افراد سودجو می شود. باید دقت شود که اگر تا امروز مواردی از این قبیل مشاهده شده توسط اشخاص انجام گرفته نه سازندگان و تعاونی ها.

نکات مهم برای خرید امن و سرمایه گذاری مطمئن

1_ بررسی و تحقیق درباره اعتبار، رزومه و توان مالی شرکت سازنده

هلدینگ آرین سازه که شامل شرکت های زیرمجموعه است از پشتوانه مالی کافی برخوردار است و حداقل سرمایه مورد نیاز برای أخذ مجوزهای لازم از مراجع بالا دستی را دارا می باشد. این مجموعه از سمت کارخانجات متعدد زیر مجموعه خود درآمد مناسبی را کسب می کند که تا به امروز تاثیر بسزایی در پیشبرد اهداف شرکت داشته است. پروژه های موفق آرین سازه از جمله کنتراست مال، یاس سه، پدافند هوایی ارتش، آبشار با مشارکت تعزیرات حکومتی، افرا با مشارکت مرزبانی ناجا و… رزومه ی پرباری را برای این شرکت به ارمغان آورده اند که این رزومه قوی و پشتوانه مالی می تواند اعتماد سرمایه گذار را جلب و خیال او را از بابت خریدی امن مطمئن سازد.

2_ در نظر گرفتن پتانسیل رشد منطقه در آینده

3_ مراجعه به دفاتر رسمی فروش (کارگزاری ها)

چه در مرحله پذیره نویسی و چه بعد از آن بهتر است برای خرید و سرمایه گذاری به دفاتر اصلی فروش مراجعه شود که این دفاتر اغلب با نام کارگزاری شناخته می شوند.

درحال حاضر بیشتر افراد مشغول در این حوزه و دفاتر املاک منطقه 22 در هنگام مراجعه خریداران به آنها مدعی می شوند که کارگزار اصلی آرین سازه هستند لذا لازم است خریداران محترم تحقیقات لازم را در این باره انجام دهند، بدیهی است با مراجعه سرمایه گذاران به کارگزاری های رسمی امکان سودجویی افراد خاطی از آنها گرفته می شود.

4_ دقت در نقل و انتقال دفترچه خرید امتیاز

در برخی موارد پیش آمده که فردی تحت تعقیب کیفری و یا حقوقی قرار داشته و اموال او توسط دادگاه ضبط شده ولی ایشان دفترچه مالکیت خود را به شخص دیگر فروخته و یا اصطلاحاً واگذار کرده و مشکلات ناشی ار آن گریبان فرد خریدار را گرفته است. برای جلوگیری از اتفاقات اینچنینی می بایست به کارگزاری رسمی آرین سازه مراجعه و استعلامات لازم گرفته شود و مواردی چون خوش حسابی نفر قبلی بررسی شود.

5_ تحقیق درباره مشخصات زمین

سرمایه گذار می بایست توجه کند که زمین پروژه به نام سازنده و یا تعاونی باشد و دارای سند با مشخصات پلاک ثبتی، متراژ، حدود اربعه، کاربری زمین و پلاک ثبتی مشخص باشد.

6_ مطالعه کامل مفاد قرارداد

در هر معامله ای متن قرارداد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در یک قرارداد درست و مطمئن باید موارد زیر در نظر گرفته شود:

معامله ی بین طرفین به طور شفاف و واضح مشخص شده باشد_ شرایط فسخ و یا فروش به طور کامل ذکر شده باشد_ روش حل اختلاف احتمالی مورد بررسی قرار گرفته باشد_ میزان خسارت در صورت عملی نشدن تعهدات طرفین معین شده باشد که در ادامه ی این مقاله به بررسی مفاد قرارداد پروژه ی ستین آرین سازه می پردازیم.

مفاد قرارداد با آرین سازه

قرارداد پروژه ستین آرین سازه دارای 9 بند است:

 1. موضوع قرداد: ثبت متراژ پروژه و پلاک ثبتی
 2. مشخصات زمین: شماره ی پروانه ساختمانی، مساحت زمین و پلاک ثبتی
 3. مشخصات پروژه: این بخش شامل نام پروژه مساحت زیر بنای کل پروژه و تعداد طبقات، مساحت پارکینگ و انباری می باشد.
 4. توافق طرفین پروژه: در این قسمت به مفاد بین سرمایه گذار و سرمایه پذیر اشاره می سود که 29 دارد
 5. مالیات و عوارض: که در تمامی قرارداد های معتبر قابل مشاهده است. پرداخت کل عوارض نوسازی تفکیک و شهرداری و… در زمان تحویل سند به عهده خریدار است.
 6. روش حل اختلاف: کلیه اختلافات و دعاوی از جمله انعقاد و فسخ قرارداد به اعضا هیئت مدیره تعاونی ارجاع می گردد و درصورت عدم حل اختلاف پرونده به مراجع ذی صلاح قضایی ارجاع داده می شود
 7. تذکرات مهم: بعد از اعلام تعاونی سرمایه گذار 2 ماه فرصت دارد تا در زمان تحویل اولیه هرگونه خسارت و مشکل ناشی از عملیات ساختمانی و تأسیسات را گزارش دهد
 8. فسخ قرارداد: در صورتی که سرمایه گذار قصد فسخ قرارداد را داشته باشد می بایست به میزان 15% خسارت به واحد فروش تعاونی پرداخت کند
 9. خسارت تأخیر در تحویل: در صورتی که تحویل واحد ها در موعد مقرر ذکر شده در قرارداد انجام نپذیرد سازنده موظف به پرداخت خسارتی معادل با اجاره آن مدت از دیرکرد به خریدار خواهد بود. 

نکات مهم قابل توجه:

طبقه و شماره واحد بعد از اجرای سفت کاری با تعیین امتیاز سرمایه گذاری شخص می شود.

*امتیاز سرمایه گذاری: بر اساس تاریخ سرمایه گذاری، میزان و زمان واریزی، مساحت، همکاری با تعاونی و پرداخت ما به التفاوت واحد های مرغوب تر مشخص می شود.

تصویر ساعد سهیلی

تدابیر آرین سازه برای جلوگیری از کلاهبرداری در پروژه ستین

همانطور که پیش تر ذکر شد اگر تاکنون مواردی از این قبیل مشاهده شده توسط افراد سودجو صورت گرفته نه سازندگان و تعاونی های معتبر و مورد اعتماد. در ادامه به ذکر چند نمونه از این موارد که در منطقه 22 و در برخی معاملات ملکی توسط سودجویان انجام شده می پردازیم:

 • با جعل دفترچه مالکیت در جایی خارج از کارگزاری های معتبر و رسمی دفترچه را به شخص دیگری واگذار کرده اند
 • با معرفی خود به عنوان کارگزار رسمی سرمایه گذار را به دفتر دیگری برده اند و یک دفترچه را به چندین نفر واگذار کرده اند
 • با واسطه گری مبالغی خارج از قانون از سرمایه گذار أخذ کرده اند
 • فرد صاحب  امتیاز تحت تعقیب قضایی بوده و اموال او ضبط شده بوده لا این حال در جایی خارج از تعاونی و کارگزاری دفترچه را به فرد دیگری انتقال داده

شرکت آرین سازه و تعاونی ستاره توسعه همت غرب برای جلوگیری از کلاهبرداری و سودجویی افراد خاطی در پروژه ستین تمهیداتی را در نظر گرفته، ازجمله:

 • طراحی یک هولوگرام بر روی دفترچه که تعاونی اصلی را قابل تشخیص می کند.
 • اعضای اصلی تعاونی تا مدتی نمی توانند دفترچه خود را واگذار کنند تا از دلالی سود جویان جلوگیری شود
 • استعلام تعاونی در صورت نیاز
 • تمام صفحات دفترچه مهر برجسته شرکت را داراست و هر صفحه توسط مدیریت امضا می شود
 • تمام متریال مصرفی در پروژه در مفاد قرارداد ذکر شده است.

معایب پروژه ستین

در کل وقتی از معایب یک ساختمان و یا پروژه صحبت می شود ایرادات به صورت فنی و مشکلات روند پروژه مطرح می شود که در زیر به بررسی این معایب می پردازیم.

 

معایب مربوط به روند پروژه ستین:

بدیهی است که گاهاً به دلیل وجود موانع و قوانین دست و پا گیر که هر کدام مشخص نیست چقدر زمان ببرد مراحل پیشرفت کار از زمان تخمین زده شده بیشتر طول بکشد که در نهایت این موضوع خیلی مهمی نیست چرا که دست آخر پروژه با اندکی تأخیر با موفقیت به اتمام خواهد رسید و تحویل خریداران می شود لذا جای هیچگونه نگرانی نیست.

در زیر به برخی از این مشکلات که بعضاً ممکن است باعث اخلال در روند پروژه شود اشاره می کنیم:

 • مشکلات مربوط به سند زمین پروژه که در پروژه ی ستین سند به طور قطعی به نام شرکت آرین سازه می باشد.
 • مشکلات مربوط به روند أخذ جواز و پروانه ی ساختمانی که در پروژه یستین چیتگر تمامی این مراحل انجام شده و به طور مستند قابل استعلام است
 • مشکلات و معایب مربوط به کسری بودجه برای ادامه ی پیشبرد عملیات ساختمانی که با توجه به پشتوانه مالی بسیار خوبی که هلدینگ آرین سازه دارد پیش بینی می شود که عملیات ساخت در زمان مقرر قرارداد به پایان برسد. در صورت بروز مشکلات مالی آرین سازه می تواند از منابع مالی خود استفاده کند که به چند مرد اشاره می کنیم:
 1. کارخانجات فولاد، آسانسور، پله برقی و… که از کارخانه های موفق تولیدی محسوب می شوند.
 2. املاک آرین سازه رابین که خود می تواند بهترین پشتوانه باشد
 3. تضامینی که به صورت مبالغ قابل توجه از شرکت آرین سازه توسط مسئولین بالادستی گرفته می شود تا در زمان بروز معایب و مشکلات در تعهدات سازنده از آن استفاده شود.
تصویر پروژه ستین

معایب فنی پروژه ستین: 

در پروژه برج های ستین با توجه مزایا و امکانات رفاهی متعدد همچون لابی مجلل، سالن های ورزشی، سالن کنفرانس، مهدکودک، کارواش، لاندری روم، وجود داکت اسپیلت و… مشکل فنی قابل ذکری وجود ندارد و تلاش سازندگان بر این است که این پروژه ی مسکونی از همه نظر مناسب ترین گزینه برای خرید و سکونت باشد. در عین حال خریداران تا 2 ماه پس از تحویل اولیه واحد خود فرصت دارند ایرادات و مشکلات فنی را به سازنده اعلام کنند و طبق قرارداد سازنده نیز موظف به برطرف کردن آن می باشد.

تصویر ستین

دفتر فروش پروژه ستین آرین سازه

با توجه به اینکه تمامی انبوه سازان و سازندگان کشور طبق دستور وزارت تعاون باید تمامی امور واگذاری ها و فروش واحدها های مسکونی_اداری_تجاری و… را از طریق تعاونی ها انجام دهند بر همین اساس شرکت آرین سازه نیز که ساخت و اجرای پروژه ستین را بر عهده دارد تمامی حقوق واگذاری و فروش آپارتمان های پروژه ستین را از طریق تعاونی توسعه ساخت ستاره همت غرب (آرین ستاره همت غرب) انجام می دهد و تعاونی نیز به کارگزاران رسمی خود نمایندگی داده است که امور پیش فروش، پذیره نویسی و واگذاری دفترچه مالکیت به اعضای تعاونی در این کارگزاری ها صورت می پذیرد.

توجه: خریداران و سرمایه گذاران عزیز هنگام خرید و سرمایه گذاری آپارتمان های آرین سازه حتما به کارگزاران رسمی شرکت آرین سازه مراجعه فرمایند در غیر اینصورت عواقب آن به عهده خریدار می باشد

کارگزاری فرامسکن

کارگزاری فرامسکن با بیش از 15 سال سابقه فروش و پیش فروش واحد های مسکونی_اداری_تجاری و همکاری با تعاونی های معتبر منطقه توانسته گام مهم و مؤثری در سرمایه گذاری امن و پرسود برای خریداران و سرمایه گذاران بردارد و با به کارگیری کادری مجرب و سال ها فعالیت موفق اعتماد و رضایت مشتریان بسیاری را جلب نماید.

خریداران و سرمایه گذاران می توانند برای اطلاع از نحوه خرید و شرکت در پذیره نویسی پروژه ستین و استعلام کارگزاران و دفتر فروش های رسمی این پروژه با کارشناسان ما در فرا مسکن با شماره های زیر تماس حاصل نمایند

سؤالات متداول

باید دقت شود که اگر تا امروز مواردی از این قبیل مشاهده شده توسط اشخاص انجام گرفته نه سازندگان و تعاونی ها. و با توجه به رزومه ی درخشان آرین سازه در ساخت و تحویل پروژه های انبوه سازی، پشتوانه مالی قوی، شرکت های زیرمجموعه ی بسیار و شرایط قرارداد محکم امکان کلاهبرداری در این پروژه به حداقل رسیده است.

 • طراحی یک هولوگرام بر روی دفترچه که تعاونی اصلی را قابل تشخیص می کند.
 • اعضای اصلی تعاونی تا مدتی نمی توانند دفترچه خود را واگذار کنند تا از دلالی سود جویان جلوگیری شود
 • استعلام تعاونی در صورت نیاز
 • تمام صفحات دفترچه مهر برجسته شرکت را داراست و هر صفحه توسط مدیریت امضا می شود
 • تمام متریال مصرفی در پروژه در مفاد قرارداد ذکر شده است.

دفترچه مالکیت از تعاونی گرفته شود- دفترچه مالکیت جعلی نباشد- تمام نقل و انتقالات در کارگزاری رسمی پروژه ستین انجام شود- دقت در مفاد قرارداد دفترچه خرید- مطالعه کامل مصالح استفاده شده در پروژه

به دلیل اینکه از دلالی افراد سودجو جلوگیری شود

 • سرمایه گذاران برای خرید و سرمایه گذاری به خود تعاونی و یا کارگزاراری های رسمی آنها مراجعه کنند.
 • از تعاونی استعلامات لازم گرفته شود و از همه مهم تر دقت شود که دفترچه تعاونی تقلبی نباشد.
 • سرمایه گذار باید توجه داشته باشد اگر امتیاز سهم را از اعضای قبلی خریداری می کند از پرداختی های وی اطلاعات کافی داشته باشد چرا که اگر نفر قبلی خوش حساب نباشد خریدار فعلی در هنگام انتخاب واحد به مشکل می خورد.

خیر، تا کنون هیچگونه شکایت و کلاهبرداری گزارش نشده و روند پروژه گرچه با تأخیر اما به درستی پیش رفته

سرمایه گذار برای ثبت هرگونه اعتراض می بایست عریضه ی خود را به صورت مکتوب به دست هیئت مدیره تعاونی برساند.

سرمایه گذار یا خریدار تا 2 ماه پس از تحویل اولیه واحد فرصت دارد هرگونه مشکل و عیوب فنی و تأسیساتی ناشی از عملیات ساختمانی را به سازنده گزارش دهد و طبق قرارداد سازنده موظف به برطرف کردن آن می باشد.

خریداران می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مشاوران ما در کارگزاری فرامسکن (کارگزاری رسمی آرین سازه) تماس بگیرند:

09122335027

اطلاعات تماس

برای تماس فوری فرم زیر را تکمیل کنید

مطالب پربازدید

پروژه ستین

پروژه ستین در زمینی به مساحت 19000 متر مربع با کاربری مسکونی در 12 برج 12 طبقه و مجموعاً 1150 واحد توسط شرکت ساختمانی آرین سازه در منطقه 22 تهران در حال ساخت می باشد. گودبرداری این پروژه در فروردین ماه سال 1401 آغاز شده است.

امتیاز پروژه ستین

در هر مرحله از ساخت پروژه ستین یعنی گودبرداری، اسکلت، دیوارچینی، نازک کاری و... قیمت هر متر مربع از پروژه بالاتر رفته و به تبع آن ارزش و حق امتیاز آن نیز بیشتر می شود. البته که موارد دیگری نیز وجود دارند که تعیین کننده ارزش این امتیاز هستند.

قیمت پروژه ستین

پروژه ستین علاوه بر امکانات فوق العاده ی رفاهی_سازه ای_قراردادی، با فراهم کردن شرایط پرداخت اولیه ی دومرحله ای و اقساطی برای سرمایه گذاران نسبت به تمامی برج ها و آپارتمان های مشابه که در منطقه 22 در حال ساخت هستند برتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.