معایب منطقه 22 و مزایای آن

منطقه 22 یکی وسیع ترین مناطق تهران است که مزایای بسیاری برای زندگی و حتی سرمایه گذاری دارد. و همین موضوع باعث شده که انبوه سازان این منطقه را برای ساخت و ساز انتخاب کنند و افراد زیادی برای سکونت به سمت این منطقه بروند. در ادامه به برخی از مزایا و معایب این منطقه خواهیم پرداخت.

مزایای منطقه 22

آب و هوای عالی

یکی از مهم‌ترین مزایایی که موجب شده است تا زندگی در منطقه 22 برای ساکنان آن لذت‌بخش باشد، آب‌وهوای بی‌نظیر آن است. درحالی‌که هوای شهر تهران در اکثر روزها و ساعت‌های هفته، درگیر آلودگی شدید است ، این منطقه به دلیل جهت باد غربی-شرقی، آب و هوای پاک، تمیز و دلنشینی دارد که معیار خیلی از افراد برای انتخاب منطقه سکونت است.

تصویر منطقه 22

وجود فضای سبز فراوان

علاوه بر آب‌وهوای بی‌نظیر، منطقه 22 تهران از فضای سبز بسیاری نیز برخوردار است. تعداد فراوان پارک در این منطقه، موجب شده است که ساکنان آن بتوانند به‌راحتی برای گذراندن اوقات فراغت خود از آن استفاده کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این منطقه دارای سه هزار هکتار فضای سبز است که سرانه متوسط فضای سبز آن را می‌توان نزدیک به 144 مترمربع تخمین زد. این در حالی است که سرانه متوسط فضای سبز کل شهر تهران تنها 16 مترمربع می‌باشد. وجود پارک های جنگلی چون چیتگر، لتمان کن، پارک آبشار و … فضای تفریحی مناسبی برای ساکنین فراهم کرده است.

مدیریت شهری مناسب

مدیریت شهری مناسب از دیگر مزایای منطقه 22 است که انگیزه افراد را برای زندگی دراین منطقه افزایش می دهد. خوب است بدانید که منطقه 22 و چیتگر از 10 سال پیش تاکنون، روند روبه‌رشد بسیار خوبی داشته‌ است. ازاین‌رو، می‌توان گفت که مدیریت شهری در این بخش از تهران کاملاً مناسب و قابل‌قبول می‌باشد.

امکانات وسیع ساختمان ها

نکته دیگری که در رابطه ‌با زندگی در منطقه چیتگر، وجود ساختمان‌ها و برج‌هایی با امکانات وسیع می‌باشد. اکثر این برج‌ها دارای سالن اجتماعات، استخر، سونا و جکوزی، انواع سیستم‌های امنیتی، سیستم اطفاء حریق، سیستم‌های گرمایش و سرمایش مستقل و… هستند. البته لازم به ذکر است که همه برج‌ها از امکاناتی نظیر پارکینگ، آسانسور، انباری، محوطه‌های سبز و چنین امکاناتی برخوردار می‌باشد. ازاین‌رو، زندگی در منطقه 22 برای ساکنان بسیار راحت خواهد بود.

پتانسیل رشد اقتصادی و میزان بالای سرمایه گذاری

علاوه بر زندگی در منطقه 22 که موردتوجه افراد زیادی قرار گرفته است، با سرمایه گذاری در این منطقه میتوان به سود های کلانی دست یافت. در چند سال گذشته که سازندگان و انبوه سازان اقدام به ساخت برج های مسکونی و مراکز اداری-تجاری در منطقه 22 کرده اند، افراد زیادی به پیش خرید این واحد ها و سرمایه گذاری در این منطقه راغب شده اند. چرا که اگر منطقه چیتگر پتانسیل رشد نداشت قطعا انبوه سازان بزرگی چون آرین سازه در این منطقه شروع به ساخت و ساز و سرمایه گذاری های کلان نمی کردند. و همین آینده ی روشن فاکتور ارزشمند و امتیاز بزرگ منطقه 22 محسوب می شود.

معایب منطقه 22

منطقه 22 تهران یک سال بعد از تشکیل شهرداری آن ناحیه، در سال 1379 به ثبت رسید. و با هدف اسکان ساکنین و جذب گردشگر داخلی و خارجی شروع به کار کرد. این منطقه همانند دیگر مناطق از معایب و مزایای گوناگونی برخوردار است. با توجه به مساحت 6200 هکتاری این منطقه می توان گفت بزرگترین قسمت روی نقشه را در بین مناطق تهران را  به خود اختصاص داده است.

در ادامه به تعدادی از مشکلات و ویژگی های منطقه 22 می پردازیم که وجود این شرایط موقتی بوده و با توجه به راهکارهای ارگان های مختلف دولتی در دست بررسی و رفع شدن می باشد. معایب و مشکلات منطقه 22 تهران شامل موارد زیر می شود:

کمبود مدارس دولتی و فضاهای آموزشی

کمبود مدارس و فضاهای آموزشی یکی از معضلات و مشکلات منطقه 22 تهران است که باید راه حل اساسی برای حل این بحران اندیشیده شود. موضوع سرانه های آموزشی در این منطقه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا خانواده ها برای ثبت نام فرزندان خود در مدارس مجبور یه خروج از شهرک و منطقه سکونت  خود نباشند.

انبوه سازانی که در منطقه 22 تهران و دیگر مناطق این کلان شهر پر جمعیت اقدام به ساخت برج های مسکونی با بیش از 200 واحد می کندد حتما باید برای رفاه ساکنین یک فضای آموزشی نیز در نظر بگیرند.

احتمال کمبود آب های زیرزمینی در آینده

کمبود آب آشامیدنی موجب شده است که زندگی در منطقه 22 تهران با مشکلاتی روبرو شود. در این منطقه، میزان آب‌های زیرزمینی کاهش چشمگیری داشته‌اند. به‌جز کمبود آب آشامیدنی، آب لازم برای آبیاری جنگل‌های چیتگر نیز با مشکلاتی روبرو است. حتی تحقیقات نشان می‌دهند که اگر این آبیاری به‌موقع انجام نگیرد، احتمال بروز مشکلات نظیر خشکسالی در جنگل‌ها افزایش می‌یابد.

کمبود ایستگاه های مترو

با توجه به وسعت منطقه 22 و تعدد شهرک های مسکونی در آن مشکل رفت و آمد مردم و ساکنین را با چالش مواجه کرده است. با توجه به بیانیه معاون حمل و نقل شهرداری تهران که “مترو باید پوشش کاملی از حمل و نقل پگاک و ایمن در شهر داشته باشد” و همچنین افزایش روز افزون ترافیک در منطقه 22 مسئله ساخت و احداث خطوط مترو امری مهم و حائز اهمیت است. در همین راستا خط 10 مترو تهران، 9 ایستگاه در این منطقه را پوشش خواهد داد که شامل ایستتگاه های وردآورد، بلوار اردستانی جنوب، شهرک شهید خرازی، بلوار پژوهش، جنوب مجموعه ایران مال، میدان دریاچه، میدان ساحل، تقاطع بلوار کاشان و سروستان نهم، میدان اتریش و غرب محور آیت ا.. مهدوی کنی می باشد.

ترافیک و ازدحام خودرو ها

افزایش ساخت و ساز ها طی چند سال اخیر در منطقه 22 و به دنبال آن رشد جمعیت در این منطقه ازدحام، شلوغی و ترافیک زیادی را به همراه داشته است. وجود ترافیک در هر منطقه ای می تواند برای ساکنین آن منطقه و حتی مناطق اطراف ملال آور و خسته کننده باشد و خریداران را از خرید ملک در آن محدوده منصرف نماید. خلوت بودن و سهولت در رفت و آمد یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب منطقه سکونت از جانب خریداران است که در منطقه 22 تهران با توجه به افزایش جمعیت این مشکل وجود دارد و مسئولین در تلاش هستند که هرچه زودتر این مسئله را حل نموده و رفت و آمد را برای ساکنین آسان نمایند.

کمبود جای پارک خودرو

منطقه 22 تهران از لحاظ دارا بودن پارک های جنگلی، مراکز تجاری و گردشگری بسیار مورد توجه مردم قرار دارد و به خصوص آخر هفته ها و تعطیلات بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند وقت خود را در مراکز تفریحی این منطقه سپری کنند. به دنبال این مسئله هجوم سیل عظیم خودرو ها به سمت پارک ها و مراکز گردشگری و تجاری باعث ایجاد مشکل جای پارک می شود و مسئولین به فکر هستند که به زودی این مسئله را برای مردم و ساکنین حل نمایند تا افراد با خیال آسوده تری بتوانند برای گذران اوقات فراغت خود به سمت منطقه 22 روانه شوند.

ساخت برج های بلند مرتبه

با توجه به موقعیت قرار گیری منطقه 22 در غرب استان تهران و جهت وزش باد که غربی شرقی است ساخت و احداث بیش از اندازه برج های بلند مرتبه در این منطقه می تواند در آینده ای نزدیک مشکل جدی برای آب و هوای تهران ایجاد کند و جلوی ورود هوای پاکیزه به تهران را بگیرد. این خود موجب می شود هوای آلوده حاصل از دود خودرو ها و … در شهر بماند و مشکلات فراوانی ایجاد کند. از طرفی این ساخت و ساز های بی رویه موجب ازیت ساکنین منطقه چیتگر بوده و سرو صدای جابجایی مصالح و ساختمان سازی آلودگی صوتی زیادی ایجاد می کند. لذا مسئولین باید برای حل و جلوگیری از این مسائل راهکارهای مناسبی در نظر بگیرند.

اطلاعات تماس

برای تماس فوری فرم زیر را تکمیل کنید

آرین سازه

شرکت آرین سازه با اعتماد بر نیروهای متعهد و مجرب و متخصص در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد این شرکت تنها به ساخت خانه برای هموطنان تکیه نکرد و هدف این شرکت علاوه بر خانه دار شدن مردم با حداقل نقدینگی در این اوضاع بد معیشتی و اقتصادی به فکر کیفیت و متریال ساخت هم بوده است.

امکانات پروژه ستین

پروژه لوکس ستین از امکانات موقعیتی زیادی برخوردار است. علاوه بر این امکاناتی مانند: زمین بازی چند منظوره، استخر و سونا برای هر بلوک، سالن اجتماعات مختص هر بلوک،تراس قابل چیدمان ، طراحی void و ...

ستین چیتگر کارگزاری رسمی

پروژه ستین در یکی از بهترین موقعیت های پروژه های مروارید شهر در بین املاک چیتگر قرار دارد. این پروژه دارای تنوع متراژ بالایی است و از واحد ۶۰ متر تا ۱۸۰ متر موجود دارد. پروژه توسط شرکت آرین سازه در حال احداث است .