محله ها و مناطق چیتگر

محله های منطقه 22

با مرور زمان، ساخت‌وساز در منطقه 22 رونق فراوانی گرفته است. ساخت برج‌های بلندقامت و زیبا که هر یک توسط یک یا چند تعاونی از جمله ارگان‌های دولتی، سازمان‌های مختلف و تعاونی‌ها، به صاحبان آنها تحویل داده شده‌اند یا همچنان در دست احداث هستند. منطقه 22 شامل 4 ناحیه و 29 محله است که هر یک آنها ویژگی خاص و منحصربه‌فرد خود را دارند. ما در این مقاله، به بررسی نواحی منطقه 22 تهران، بهترین مناطق چیتگر در اطراف دریاچه و بهترین مناطق چیتگر برای سرمایه‌گذاری خواهیم پرداخت تا اگر قصد زندگی یا سرمایه‌گذاری دارید، بتوانید به‌راحتی محله موردعلاقه خود را انتخاب نمایید.

پیکان شهر

یکی از محله‌هایی که در منطقه 22 تهران از طرفداران زیادی برخوردار است، شهرک پیکان‌شهر می‌باشد. این شهرک که در بخش جنوبی منطقه 22 قرار دارد، در ابتدا برای اسکان کارکنان شرکت ایران‌خودرو ایجاد شد و بعداً در سال 1383 واحدهای آن به مزایده گذاشته شدند و درنهایت، به فروش رسیدند. برای رفتن به این شهرک، شما می‌توانید از طریق اتوبان تهران – کرج و همچنین اتوبان خرازی به پیکان‌شهر برسید. علاوه بر این، شما می‌توانید با استفاده از ایستگاه مترو ایران‌خودرو نیز به این شهرک رفت‌وآمد کنید.

دهکده المپیک

یکی دیگر از محله های منطقه 22 که ویژگی‌های خوب بسیاری دارد، دهکده المپیک می‌باشد. همان‌طور که از نام آن نیز نمایان است، دهکده المپیک در ابتدا برای سکونت ورزشکارانی که برای المپیک می‌آمدند، ایجاد شد و مورداستفاده قرار گرفت. این شهرک، از شرق به رودخانه و باغ‌های کن، از غرب به شهرک راه‌آهن و از جنوب به اتوبان شهید همت می‌رسد. در شمال آن نیز رشته‌کوه‌های البرز قرار دارند.

شهرک راه آهن

شهرک راه‌آهن، یکی از محله های منطقه 22 بوده که به نام شهرک گلستان نیز شناخته می‌شود. از این شهرک بیشتر برای امور تجاری و اداری مورداستفاده قرار می‌گیرد و همچنین بخش‌های مسکونی بسیاری نیز دارد. شهرک راه‌آهن یا گلستان، از شمال به بزرگراه همت، از جنوب به بلوار کوهک و از شرق به دهکده المپیک و بزرگراه آزادگان راه دارد. به‌علاوه، در غرب این شهرک دریاچه چیتگر را مشاهده می‌کنیم و در جنوب آن نیز پارک جنگلی چیتگر وجود دارد.

شهرک چشمه

در نزدیکی شهرک راه‌آهن (شهرک گلستان)، شهرک دیگری نیز وجود دارد که به نام چشمه معروف است. منازلی که در این شهرک وجود دارند، اغلب به شکل ویلایی بوده و بیشتر از سه طبقه ندارند. این شهرک دارای 40 سال سابقه است که می‌توان آن را یکی از قدیمی‌ترین محله های منطقه 22 به‌حساب آورد. شهرک چشمه در ببین فاصله میدان المپیک تا آغاز بلوار آزادگان واقع شده است و رفت‌وآمد ازطریق مترو، اتوبوس و تاکسی بسیار راحت می‌باشد.

شهرک صدرا (جهادگرا)

در بخش شرقی میدان المپیک، با شهرک صدرا مواجه هستیم که با معماری به سبک ایتالیایی خود، باعث تمایز با سایر مناطق و شهرک‌های منطقه 22 تهران شده است. این شهرک نزدیک به 40 هکتار مساحت دارد که حدوداً یک‌سوم از آن شامل فضای سبز می‌شود. شهرک صدرا در پهنه‌های A، B و C ساخته شده است که هریک تعداد بلوک‌های متفاوتی دارند.

شهرک لاله

شهرک لاله، یکی از دیگر از محله های منطقه 22 تهران است که روزبه‌روز در حال افزایش جمعیت می‌باشد. این شهرک برای امور تجاری و اقتصادی بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد و مراکز خدماتی بسیاری نیز در آن وجود دارد. برای رفت‌وآمد به شهرک لاله می‌توان از طریق خیابان دهکده المپیک نیز به بزرگراه‌های خرازی، همت و شهید حکیم وارد شد. علاوه بر این، شما می‌توانید از خیابان شهرکرد نیز به آزادراه تهران – شمال و بزرگراه آزادگان راه یافت.

شهرک زیبا دشت

شهرک زیبادشت که به دو قسمت زیبادشت بالا و زیبادشت پایین تقسیم شده است، یکی از خوش‌آب‌وهواترین محله های منطقه 22 تهران شناخته می‌شود. این شهرک از شرق به بلوار دهکده، از غرب به بزرگراه آزادگان، از شمال به بزرگراه همت و از جنوب نیز به شهرک چشمه و گلستان می‌رسد. علاوه بر این، در شرق شهرک زیبادشت رودخانه کن وجود دارد و همچنین دهکده المپیک هم در شمال آن واقع شده است.

سایر محله های منطقه 22 تهران

 • شهرک نمونه سپاه
 • شهرک شهاب
 • شهرک امیرکبیر
 • شهرک هوانیروز
 • شهرک شهید باقری
 • شهرک کوثر
 • شهرک یاس
 • شهرک ساحل
 • شهرک آزادشهر
 • شهرک آتی‌شهر
 • وردآورد شمالی
 • شهرک دانشگاه صنعتی شریف
 • شهرک کوهستان
 • شهرک نسیم
 • شهرک نگین غرب
 • شهرک چیتگر (شهرک امام رضا)
 • شهرک آسمان سپاه
 • شهرک شهید خرازی
 • شهرک اسکان سبز
 • شهرک معلم
 • شهرک امید دژبان

به‌جز محله های منطقه 22 تهران، این منطقه به 12 ناحیه تقسیم می‌شود. این مناطق شامل دهکده المپیک، آبشار تهران، زیبادشت، صدرا، قائم، شهید باقری، گلستان، سرو آزاد، هوانیروز، شریف، کوهک و دریاچه شهدای خلیج‌فارس می‌شود. شما می‌توانید نواحی منطقه 22 تهران را در نقشه زیر مشاهده فرمایید.

بهترین مناطق چیتگر در اطراف دریاچه

شهرک گلستان در اطراف دریاچه چیتگر، خیابان قائم، خیابان یاس، بلوار اردبیلی و بلوار گل‌ها، جزو بهترین مناطق منطقه 22 هستند که متراژ زمین آنها بین 300 تا 500 متر است. املاک در این مناطق که بیشتر از 3 طبقه تراکم ندارند، با قیمتی حدوداً بین 40 تا 70 میلیون تومان می‌باشد.

بهترین مناطق چیتگر برای سرمایه‌گذاری

بسیاری از محله های منطقه 22 تهران، از گذشته تاکنون رشد چشمگیری داشته‌اند. درحالی‌که محله‌ها و قسمت‌هایی وجود دارد که از لحاظ پیشرفت و قیمت زمین نسبت به مناطق دیگر از رشد زیادی برخوردار نبوده‌اند. از سوی دیگر، باتوجه‌به موقعیت مکانی و امکان جذب سرمایه، پتانسیل زیادی برای رشد در آینده دارند. برای مثال، یکی از بهترین مناطق چیتگر برای سرمایه‌گذاری، منطقه مروارید شهر می‌باشد که روز‌به‌روز در حال توسعه بوده و شما می‌توانید آن را برای امور اقتصادی انتخاب نمایید.

اطلاعات تماس

برای تماس فوری فرم زیر را تکمیل کنید

آرین سازه

شرکت آرین سازه با اعتماد بر نیروهای متعهد و مجرب و متخصص در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد این شرکت تنها به ساخت خانه برای هموطنان تکیه نکرد و هدف این شرکت علاوه بر خانه دار شدن مردم با حداقل نقدینگی در این اوضاع بد معیشتی و اقتصادی به فکر کیفیت و متریال ساخت هم بوده است.

امکانات پروژه ستین

پروژه لوکس ستین از امکانات موقعیتی زیادی برخوردار است. علاوه بر این امکاناتی مانند: زمین بازی چند منظوره، استخر و سونا برای هر بلوک، سالن اجتماعات مختص هر بلوک،تراس قابل چیدمان ، طراحی void و ...

ستین چیتگر کارگزاری رسمی

پروژه ستین در یکی از بهترین موقعیت های پروژه های مروارید شهر در بین املاک چیتگر قرار دارد. این پروژه دارای تنوع متراژ بالایی است و از واحد ۶۰ متر تا ۱۸۰ متر موجود دارد. پروژه توسط شرکت آرین سازه در حال احداث است .