خرید امتیاز چیتگر

منطقه 22 تهران و به خصوص محدوده دریاچه چیتگر به جهت ساخت و سازهای انبوه و تامین نیازهای رفاهی مردم در سال های اخیر با رشد چمگیری مواجه بوده است.ساخت و اتمام پروژه های موفق وبزرگ مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی و… باعث شده منطقه 22 نه تنها به عنوان قطب گردشگری تهران شناخته شود بلکه این منطقه را به انتخابی مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت و سودآور تبدیل کرده است.

پروژه های بسیار موفقی در منطقه وجود دارند که به مرحله بهره برداری رسیده و برخی پروژه ها نیز در دست احداث است که از معتبرترین آنها میتوان به پروژه های ستین، نیکان، پدافند ارتش، مرجان، رومنس و… اشاره کرد.

روند خرید و سرمایه گذاری در پروژه های چیتگر

روند خرید و سرمایه گذاری در یک پروژه با توجه به اینکه فرد در چه بازه زمانی از مراحل ساخت پروژه اقدام به سرمایه گذاری میکند به دو صورت انجام می گیرد:

1.خرید در زمان پذیره نویسی

خریدار یا سرمایه گذار می تواند خرید خود را پیش از شروع ساخت پروژه قبل از زمان گود برداری و در هنگام خرید زمین انجام دهد، یا به عبارتی در مرحله پذیره نویسی اقدام به سرمایه گذاری در پروژه نماید که ورود سرمایه گذار به پروژه در این مرحله امتیازات متعددی را برای او به همراه دارد که در زیر به توضیح آن می پردازیم:

  • خریداران با ورود به پروژه در مرحله پذیره نویسی خرید خود را مستقیما از تعاونی سازنده انجام می دهند و از اعضای تعاونی محسوب می شوند.
  • سرمایه گذارانی که پیش از شروع ساخت پروژه به آن ورود کرده و امتیاز پروژه را خریداراری می کنند صاحب اصلی آن امتیاز بوده و هذینه ای را برای خرید امتیاز پرداخت نمی کنند.
  • در مرحله پذیره نویسی سرمایه گذار با کمترین قیمت پروژه را خریداری می کند و هرچه پروژه به گودبرداری،اجرای اسکلت و اتمام کار نزدیک میشود ارزش امتیاز آن بالاتر می رود.برای مثال در هر مرحله 20 تا 30 درصد به ارزش پروژه افزوده می شود.

2.خرید بعد از زمان پذیره نویسی

سرمایه گذارانی که در مرحله پذیره نویسی و پیش فروش یک پروژه به هر دلیلی امکان خرید امتیاز آن را نداشته باشند میتوانند در هرمرحله از ساخت و پیشرفت پروژه به آن ورود کرده و امتیاز آن را خریداری نمایند.

شرایط خرید امتیازپروژه بعد از پذیره نویسی به شرح زیر است:

  • سرمایه گذار باید خرید خود را از شخصی که امتیاز پروژه را در زمان پذیره نویسی خریداری کرده و عضو تعاونی است انجام دهد و دیگر عضو اصلی تعاونی محسوب نمی شود یا به عبارتی در این مرحله دیگر امکان خرید مستقیم امتیاز از تعاونی وجود ندارد و سرمایه گذار باید از اعضای تعاونی امتیاز پروژه را خریداری کند.
  • برای خرید امتیاز یک پروژه بعد از مرحله پذیره نویسی خریدار موظف است علاوه بر پرداخت تمام هذینه های انجام گرفته توسط شخص صاحب امتیاز به او مبلغی را نیز بابت خرید امتیاز پروژه پرداخت کند.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید امتیاز پروژه های چیتگر

حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید امتیاز پروژه های چیتگر به عوامل متعددی بستگی دارد:

1. موقعیت مکانی پروژه

موقعیت مکانی تاثیر به سزایی در ارزش یک پروژه و به طبع آن سرمایه مورد نیاز برای خرید امتیاز آن پروژه دارد.برای مثال بدیهی است پروژه هایی که در اطراف دریاچه چیتگر،ایران مال،پارک جنگلی چیتگر،بام لند و… در حال ساخت هستند به دلیل موقعیت مکانی عالی و دسترسی آسان به امکانات رفاهی منطقه به سرمایه بیشتری برای خرید امتیاز احتیاج دارند.

2. امکانات و مزایای پروژه

طبیعی است هرچه امکانات رفاهی و مزایای یک پروژه بیشتر و بهتر باشد ارزش آن پروژه بالاتر است.امکانات رفاهی نظیر: پارکینگ ها و انباری متناسب با متراژ واحدها،سالن های ورزشی،هایپر مارکت،مهدکودک،سالن اجتماعات،کارواش و…

وجود همه این امکانات خود فاکتوری است که به طور مستقیم بر میزان سرمایه اولیه برای خرید امتیاز پروژه تاثیر می گذارد.

3. دسترسی به پروژه

سهولت در دسترسی به پروژه و وجود ایستگاه های اتوبوس ،مترو و تاکسیرانی در اطراف آن از جمله مواردی است که میتواند بر ارزش پروژه و میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای خرید امتیاز آن بیافزاید.

4. متراژ واحد های انتخابی

سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که هرچه قدر تنوع متراژ واحدهای یک پروژه بیشتر باشد حق انتخاب بیشتری دارند و دستشان باز تر است و راحت ترمیتوانند باتوجه به بودجه ای که در اختیار دارند نسبت به خرید امتیاز آن پروژه اقدام نمایند.

برای مثال در پروژه ستین چیتگر که توسط شرکت آرین سازه در حال ساخت است متراژ واحد ها از 60 تا 180 متر بوده و سرمایه اولیه برای ورود و خرید امتیاز آن با توجه به متراژ تعیین میشود و دست خریدار در انتخاب باز است.

5. خرید امتیاز پروژه به صورت سهامی

گاهی پیش خرید پروژه ها و سرمایه گذاری در آن بدین صورت است که در پروژه واحدها با متراژ مشخصی امکان خریداری دارند و در برخی پروژه ها با فروش یا پیش فروش به صورت سهامی یا فروش هر سهم انجام می شود که در این صورت هر سهم متراژ مشخصی دارد برای مثال 20 یا 40 متر مسکونی به علاوه یک یا دو متر تجاری که در این حالت نیاز به سرمایه کمتری  برای خرید امتیاز وجود دارد.

6. بازه زمانی ورود به پروژه

همانطور که پیش تر از این توضیح دادیم و با توجه به این که در هر مرحله از پیشرفت پروژه بر ارزش آن افزوده میشود ،این موضوع که سرمایه گذار در مرحله پذیره نویسی پروژه امتیاز آن را خریداری کند یا در مراحل بعدی و بعد از پذیره نویسی ، ،برسرمایه اولیه مورد نیاز برای خرید امتیاز پروژه تاثیر گذاراست.

خرید امتیاز از تعاونی های معتبر

امروزه تعاونی های بسیار زیادی در زمینه فروش امتیاز پروژه های چیتگر فعالیت میکنند  که برخی از آنها در بین افراد شناخته شده و دارای اعتبارهستند. خرید امتیاز از تعاونی های معتبر می تواند  شما را از بابت بازگشت سرمایه و سود دهی آن مطمئن کند، به علاوه در بسیاری از این تعاونی ها به سبب سابقه درخشان وساخت و اتمام پروژه های بزرگ وموفق امکان کلاهبرداری ، بسیار کمتر و پایین تر است.

در همین راستا توصیه می شود خریدار یا سرمایه گذار برای یک سرمایه گذاری امن و مطمئن خرید ونقل و انتقالات خود را از تعاونی ها یا کارگزاری های رسمی و معتبر که از سمت تعاونی ها مورد تایید هستند انجام دهد از جمله کارگزاری هاکان که تجربه و سابقه بسیار خوبی در زمینه ساخت وتحویل پروژه های موفق دارد.

مزایای خرید امتیاز در چیتگر

یکی از بزرگ ‌ترین مزیت‌ هایی که خرید امتیاز چیتگر را تا این اندازه پر اهمیت کرده است، علاوه بر موقعیت و ایمنی بالای ساختمان ‌ها، قیمت مناسب و معقول واحد های مختلف آن است. شما می ‌توانید بر اساس نقدینگی و توانایی خود در پرداخت اقساط ، پروژه مناسب خود را انتخاب و امتیاز آن را خریداری نمایید.

بدین صورت که  فرد خریدار، با خرید امتیاز چیتگر به عنوان جایگزین عضو تعاونی شناخته می شود و می ‌تواند با پرداخت اقساط، واحدی را پیش خرید و آینده خود و فرزندانش را تأمین کند. واحد هایی که در منطقه ۲۲ تهران ساخته شده و یا در حال ساخت است از کیفیت بسیار  بالایی برخوردار هستند؛ زیرا ارگان ‌ها و سازمان ‌هایی که در این منطقه عهده‌دار ساخت و ساز هستند همگی جزو برترین، معتبرترین و سرشناس ‌ترین سازنده ‌های کشور بوده و از بهترین و مقاوم‌ ترین تجهیزات و مصالح روز دنیا برای ساخت این منطقه بهره برده‌ اند.  وجود این عوامل در کنار یکدیگر باعث شده که خرید امتیاز چیتگر به یک فرصت عالی برای تمامی خانواده ها و کسانی که قصد یک سرمایه‌گذاری مطمئن دارند؛ بدل شود.

شرایط خرید امتیاز در چیتگر

نحوه و شرایط خرید امتیاز چیتگر بر اساس تعاونی سازنده آن متفاوت است. همان طور که قبلا هم ذکر کردیم اکثر این تعاونی ‌ها برای کارکنان سازمان و ارگان خود شروع به ساخت و ساز می‌ کنند و هر کارمندی که عضو این تعاونی شده دارای حق امتیاز است و با پرداخت اقساط در ساخت آن مشارکت می ‌کند.

برخی از این افراد بنا به دلایل مختلف از ادامه عضویت در تعاونی منصرف می ‌شوند و امتیاز خود را به فرد دیگری می ‌فروشند.  هر تعاونی برای هر متر مربع از سازه خود یک قیمت مشخص تعیین می‌کند و این قیمت ‌ها بنا بر موقعیت جغرافیایی، متراژ،امکانات پروژه، و … با یکدیگر متفاوت است و هرکدام بر اساس جدولی که در ابتدا در اختیار دارنده امتیاز قرار می ‌دهند اقساط دریافت می‌کنند. لازم به ذکر است که هزینه های دیگری مانند پارکینگ، انباری و … در زمانی که شما قصد انتخاب واحد و خرید امتیاز چیتگر دارید، پرداخت می شوند و هزینه های نهایی مانند ساخت کابینت و رنگ آمیزی بر عهده خریداران محترم است.

لیست پروژه های چیتگر

در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با  چند پروژه  مختلف که در اطراف دریاچه ی شهدای خلیج فارس چیتگر واقع شده‌ اند و نحوه خرید امتیاز چیتگر آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

پروژه آرتمیس

در کرانه شمالی دریاچه شهدای خلیج فارس یا چیتگر قرار دارد و این برج یکی از مهم ترین قطب های تجاری و اداری این منطقه است و توسط اتحادیه رسا در حال ساخت می ‌باشد.  این برج که به شکل کشتی است شامل ۴ طبقه تجاری می باشد و بر روی این ۴ طبقه ۶ برج با ۶ طبقه اداری قرار دارد و زیر این بلوک ها یا برج ها ۷ طبقه پارکینگ با گنجایش ۴ هزار عدد خودرو قرار دارد.

پروژه لکسون

این پروژه توسط تعاونی مسکن ابنیه همت در حال ساخت است. طراحی پروژه را شرکت دوان ایرانیان انجام داده و معمار پروژه آقای فرزاد دلیری می باشد. این پروژه که جز خرید امتیاز چیتگر است، نخستین پروژه اداری و اقامتی ایران است که به مهمانان خود خدمات هتلینگ ارائه می ‌دهد. پروژه لکسون کاملا در شرق دریاچه چیتگر قرار دارد و در ۳۰ طبقه ساخته شده است. ۳ طبقه اول به صورت تجاری و ۳ طبقه بالاتر هتلینگ و از طبقه ۷ تا ۲۱ به صورت اداری ساخته می شود.

پروژه ۲۰۵۸ و ۲۱۱۴

این پروژه ‌ها توسط تعاونی مسکن کارکنان شهرداری منطقه ۱۸ در حال ساخت می ‌باشند و دارای موقعیت تجاری فوق العاده و ویژه‌ ای هستند. این پروژه ها در انتهای بلوار امیرکبیر و در مرکز محور تجاری اداری چهارباغ واقع گردیده است.

پروژه دریا (صدا و سیما)

این پروژه زمانی که در مرحله اسکلت بود؛ توسط تعاونی کارکنان صدا و سیما از تعاونی مسکن کشتی ‌رانی و دریانوردی خریداری شد و در غالب دو برج در حال ساخت می ‌باشد و بعنوان خرید امتیاز چیتگر ارائه می شود. برج a در ۲۲ طبقه که شامل ۱۶ طبقه مسکونی، ۲ طبقه تجاری و ۴ طبقه پارکینگ  و برج b نیز در غالب ۲۰ طبقه که شامل ۱۴ طبقه مسکونی، ۲ طبقه تجاری ۴ طبقه پارکینگ می‌شود در حال ساخت هستند.

پروژه مرجان

این برج که متعلق به اعضای تعاونی مسکن معاونت مهندسی نیروی دریایی ارتش است؛ در ۴۲ طبقه در حال ساخت می ‌باشد و یکی از بلندمرتبه ترین برج ها در تهران است. اسکلت این برج فلزی و به صورت پیچ و مهره می باشد. برج مرجان دارای ویوی پارک چیتگر، باغ گیاه شناسی و دریاچه شهدای خلیج فارس است. ( البته ویوی دریاچه فقط برای طبقات ۳۰ به بالا می ‌باشد.) این برج از امکاناتی مانند نیروگاه برق اختصاصی، مخزن ذخیره آب ، آسانسور پانوراما و…   بهره برده است و با وجود نیروگاه برقی که مخصوص پروژه مرجان ساخته می شود، بناست که برق و حرارت واحد های برج را تامین نماید و در این صورت برق و انرژی برای ساکنین رایگان خواهد بود. به دلیل وجود این مزیت‌ ها یکی از پروژه‌ های محبوب در بین سرمایه‌گذاران در زمینه خرید امتیاز چیتگر است.

پروژه پهنه e شهرک چیتگر (طرح توانمند سسازی ارتش)

این پروژه نزدیک ‌ترین پهنه به ایران مال و دریاچه چیتگر است . سازنده آن بنیاد تعاون ارتش است و به صورت سهام های ۲۰ متری و ۵۰ متری خرید و فروش می شود.

پروژه الوند

پروژه برج الوند توسط  تعاونی توسعه ابنیه همت که یکی از تعاونی های بنام و معتبر در منطقه ۲۲ بوده و پروژه های شاخصی را در رزومه کاری خود دارد در حال ساخت می ‌باشد.  این پروژه که به صورت تجاری مسکونی است در قالب یک برج ۷ طبقه طراحی شده است. بر اساس اعلام اولیه تعاونی، طبقات این برج شامل ۴ طبقه مسکونی؛ ۱ طبقه تجاری و ۲ طبقه منفی می باشد . اعتبار تعاونی ابنیه همت و شرایط مناسب این برج از نظر موقعیت مکانی و طراحی ؛ این پروژه را به یک گزینه بسیار خوب برای سرمایه گذاری و خرید امتیاز چیتگر تبدیل کرده است که پتانسیل بسیار بالایی برای رشد و سود آوری دارد.

پروژه پاسارگاد ۲

سازنده پروژه پاسارگاد ۲ تعاونی شهید همت است که این تعاونی زیر مجموعه هوافضای سپاه و صنایع دفاع می باشد. پروژه پاسارگاد ۲ ،شامل ۳ بلوک بوده که هر بلوک دارای ۷ طبقه مسکونی، ۱ طبقه لابی، ۲ طبقه پارکینگ و یک طبقه تجاری می باشد و دارای امکاناتی از قبیل لابی مجلل، سالن ورزشی، سالن اجتماعات، آنتن مرکزی، سیستم اعلام  و اطفا حریق و واحد های تجاری است.

پروژه h2

این پروژه توسط تعاونی مسکن مرکزی نیروی هوایی ارتش در حال ساخت می ‌باشد و نمای آن به صورت هتلی و دو قلو  است. این پروژه از نظر موقعیت نزدیک به مراکز توریستی مانند ایران مال و شهربازی هزار و یک شهر است و از آینده خوبی برخوردار است و می ‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای خرید امتیاز چیتگر باشد.

پروژه بقیه الله ۳ ( میلان)

این پروژه توسط شرکت اریکه نامی پارسیان در حال ساخت می ‌باشد. پروژه میلان در غربی ترین نقطه از منطقه ۲۲ واقع شده است و حدود ۵ دقیقه تا دریاچه فاصله دارد.  این برج دارای ۲۶ طبقه است و دارای امکاناتی مانند سالن جلسات و سالن ورزش در طبقه همکف، لابی مجلل، تاسیسات مرکزی ، شش دستگاه آسانسور  با سرعت بالا، سیستم اعلام و اطفاء حریق، دوربین مدار بسته، پد هلیکوپتر و … می ‌باشد.

اطلاعات تماس

برای تماس فوری فرم زیر را تکمیل کنید

آرین سازه

شرکت آرین سازه با اعتماد بر نیروهای متعهد و مجرب و متخصص در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد این شرکت تنها به ساخت خانه برای هموطنان تکیه نکرد و هدف این شرکت علاوه بر خانه دار شدن مردم با حداقل نقدینگی در این اوضاع بد معیشتی و اقتصادی به فکر کیفیت و متریال ساخت هم بوده است.

امکانات پروژه ستین

پروژه لوکس ستین از امکانات موقعیتی زیادی برخوردار است. علاوه بر این امکاناتی مانند: زمین بازی چند منظوره، استخر و سونا برای هر بلوک، سالن اجتماعات مختص هر بلوک،تراس قابل چیدمان ، طراحی void و ...

ستین چیتگر کارگزاری رسمی

پروژه ستین در یکی از بهترین موقعیت های پروژه های مروارید شهر در بین املاک چیتگر قرار دارد. این پروژه دارای تنوع متراژ بالایی است و از واحد ۶۰ متر تا ۱۸۰ متر موجود دارد. پروژه توسط شرکت آرین سازه در حال احداث است .