هزار و یک شهر کجاست ؟

قصد داریم در این مقاله شمارو با یکی از بزرگترین امکانات رفاهی و تفریحی و بزرگترین جاذبه های گردشگری منطقه 22 تهران (چیتگر) آشنا کنیم.

هزار و یک شهر مجموعه ی اعجاب انگیز فرهنگی، تفریحی و رفاهی به وسعت 139 هکتار در منطقه 22 تهران میباشد که در حال احداث است.
این شهر اعجاب انگیز با ایده ی یادگیری در دل سرگرمی و سرگرمی در دل فرهنگ که برگرفته از فرهنگ و هنر اصیل ایرانی باشد را اجرایی میکند.

هزار و یک شهر از چندین مجموعه حیرت آور تشکیل شده حتی تجسم این عظمت باورنکردنیست. در ادامه مجموعه های تشکیل دهنده این شهر را به شما معرفی میکنیم:

هزار و یک شهر چیتگر

1.شهر قصه :


شهر قصه بزرگترین پارک تفریحی غرب آسیا تا شرق اروپاست که از 7 دیار مختلف با مساحت 38 هکتار تشکیل شده است. طراحی این پارک توسط شرکت فورک کانادا انجام شدخ است.

1/ دیار آفرینش :

باغی ایرانی که ما را به لحظه لحظه حال و هوای تهران قدیم میبرد و مکان های خاطره انگیزی مثل باغ مسعودیه و خیابان لاله زار را نمایش میدهد.


2/ دیار تاریخ:

این دیار هنر و دانش معماری ایرانی را بسیار باشکوه به رخ میکشد. هنری مثل هفت گنبد که نماد خیال ایرانی است.
این دیار با جمع آوری هنر با شکوه معماری در کنار مجسمه ها و نمایش ها و کارناوال ها میتوانند بیننده را با عظمت میراث مادی و معنوی ایرانی آشنا کند.


3/دیار راه ابریشم:

در این دیار شما همسفر میشید با ناصرخسرو و مارکوپلو و به کشورهایی مثل چین، هند ، ایران و ایتالیا سفر میکنید و لحظات هیجان انگیزی رو تجربه خواهید کرد.

4/دیار ماجراجویی: 

این دیار سرزمین هیجان و ماجراجویی است. از داستانهای هزار و یک شب تا 7 خان رستم را تجربه میکنید. دیار ماجرا الهام گرفته از معماری های بشر در دل کوه و صخره و قلعه هاست.

5/دیار افسانه:

این دیار داستانهای بشر برای رسیدن به آگاهی و دغدغه های ناشی از ناشناخته ها و قدرت های غریب را به طرز عجیبی به شما نشان میدهد.
به طور کامل سیر تکامل دانش و آگاهی بشر را از روز ازل چنان به تصویر میکشد که برای تماشاگر باور نکردنیست.

6/دیار آینده:

برخلاف دیار های دیگر که به گذشته بشریت میپردازند این دیار شما را به آینده ی ناشناخته میبرد. نگاه فانتزی به آینده پیشرفت ها و تغییرات بستر این دیار است.


7/دیار بازی :

این دیار بیشتر مختص کودکان است چراکه بر اساس تخیلات و فانتزی های ذهن کودکان بنا شده تا بتوانند دنیایی خیالی خود را به طور واقعی ببینند و بازی کنند و در این بازی و سرگرمی مطالب بسیاری را آموزش ببینند
نکته اصلی بازی در این دیار پرورش خلاقیت و رویاپردازی کودکان است.

2.شهرزاد:


قسمت جذاب بعدی هزار و یک شهر ، شهرزاد نام دارد.
شهرزاد زمینی به مساحت 35 هکتار و برگرفته از معماری ایرانی اسلامی است که دارای 7بلوک توسط 7 آتریوم با 7 طرح مختلف از هم جدا شدن ، یک پل شیشه ای خیره کننده در میان صحن مرکزی شهرزاد دیده میشود که نمادی از بازارهای سنتی
زیبای ایران است .
شهرزاد دارای حیاط مرکزی بزرگ برای جشن و سرگرمی است که برای تموم فصول سال مناسب است.
شهرزاد دارای چندین فضای تفریحی و رفاهی مثل فودکورت، سینما و هایپرمارکت است.

هزار و یک شهر چیتگر

3.خیابان سرگرمی


خیابان سرگرمی خیابانی است 2طبقه که متصل کننده شهر قصه به شهرزاد است. این خیابان به نحوی طراحی شده است که پذیرای برگزاری تمامی فستیوال ها و رویدادهای ملی است.

خیابان سرگرمی

4.گالری آثار هنری نگارستان:


محیطی برای برگذاری سالن ها و گالری های آثار هنری با استانداردهای جهانی و حراجی های آثار ایرانی و خارجی با تمام قوانین بین المللی.

5.هتل 3ستاره خانواده محور:


هتل 3ستاره خانواده محور با 350 اتاق و امکانات کامل و دسترسی به تمام جاذبه های هزار و یک شهر از مقرون به صرفه ترین هتل های منطقه میباشد.

هتل 3ستاره هزار و یک شب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.